Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoni Czechow „Trzy siostry” - „Trzy siostry” jako portret ludzi rozczarowanych życiem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dramat Czechowa to opowieść o ludziach, którzy cały czas na coś czekają. Mają marzenia, pragną zmian i szczęścia, jednak pogrążeni są w marazmie i nie robią nic, by osiągnąć swoje cele. Autor przedstawia kilku bohaterów, oprócz tytułowych trzech sióstr, poznajemy też ich brata, jego żonę, miejscowego doktora i stacjonujących w Petrsburgu oficerów. Ludzi tych różni bardzo wiele, ale wszystkimi zawładnęła jakaś niemoc, która sprawia, że nie potrafią zmienić swego życia, a obecnym są rozczarowani.

Akcja dramatu rozgrywa się w Petersburgu, mieście gubernialnym, które dla bohaterek jest miejscem prowincjonalnej zsyłki. Urodzone w Moskwie Olga, Masza i Irina, cały czas marzą o powrocie do stolicy. Wierzą, że tam życie jest lepsze i ciekawsze, Petersburg je przygnębia. Już samo miejsce zamieszkania jest dla nich powodem do niezadowolenia i rozczarowań, jednak mimo chęci, nie udaje im się wyjechać, właściwie nawet nie próbują.

Kolejnym i bodaj największym powodem rozczarowań sióstr jest ich życie uczuciowe. Olga jest najstarsza spośród sióstr, ma już 28 lat i jest stara panną. Z tego powodu jest nieszczęśliwa, wyznaje, że zgodziłaby się poślubić każdego mężczyznę, który by się jej...

Podobne wypracowania