Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać sprawozdanie? Przykład sprawozdania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sprawozdanie jest to pisemna relacja z wydarzeń, których autor był świadkiem. Sprawozdanie ma na celu wierne i dokładne zrelacjonowanie faktów. Wydarzenia należy opisywać w porządku chronologicznych, co oznacza, iż powinno się je przedstawić w takiej kolejności, w jakiej występowały. Według Słownika języka polskiego, sprawozdanie to przedstawienie przebiegu jakiejś działalności, szczegółowe zdanie sprawy z czegoś. 

Aby prawidłowo napisać sprawozdanie, muszą być zachowane pewne zasady. Przede wszystkim należy określić czas, miejsce, okoliczności i cel wydarzenia, które miało miejsce. Powinno się skupić na najważniejszych, głównych wydarzeniach, nie pomijając jednak wydarzeń pomniejszych. 

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do teatru.

14 maja 2010 r. całą klasą wybraliśmy się do pobliskiego Teatru Lalki i Aktora na bardzo sławne już przedstawienie ,,Iwona, księżniczka Burgunda” autorstwa Witolda Gombrowicza w reżyserii Mariana Pecki. Ponieważ spektakl rozpoczynał się o godzinie 1100, pani wychowawczyni ustaliła, iż spotykamy się przed szkołą o godzinie 1000. Oczywiście o umówionej godzinie zjawili się wszyscy oprócz Krzysia, który zawsze, ale to zawsze się spóźnia. Na szczęście...

Podobne wypracowania