Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” - opis najciekawszej przygody

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Dolittle to tytułowy bohater książki Hugh Loftinga. Jest on dość nietypowym lekarzem. Zamiast ludzi, woli leczyć zwierzęta. Ma też pewną umiejętność, umiejętność jakiej nie posiada żaden inny człowiek – rozumie mowę zwierząt. Możliwość porozumiewania się ze zwierzętami sprawia, że bezbłędnie stawia diagnozy i dobiera leki swoim czworonożnym pacjentom. Jego dom pełen jest różnych zwierzaków. Mieszkają w nim między innymi: myszy, prosię, kaczka, pies, papuga, małpa a nawet krokodyl.  Z czasem sława doktora Dolittle dotarła nawet do Afryki, a stało się to za sprawą migrujących ptaków.

Pewnego dnia jaskółka przyniosła wiadomość, że w Afryce chorują i umierają małpy. W imieniu małp poprosiła doktora o  przybycie i pomoc. Ponieważ doktor nie potrafił odmówić żadnemu zwierzęciu, zgodził się na tę daleką i bardzo ryzykowną podróż. Pożyczył statek, zabrał swoje ulubione zwierzęta oraz krokodyla, który bardzo chciał wrócić na rodzimy kontynent i wypłynął.
W Afryce przeżył wiele przygód, jednak za najciekawszą uważam historię „wybielenia” murzyńskiego księcia Bumpo. Po przybyciu na czarny ląd, doktor i jego zwierzęta miały niemiłe spotkanie z tamtejszym królem. Zabronił on leczyć...

Podobne wypracowania