Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiedz o reakcji młodych wilczków na pojawienie się Mowgliego - Rudyard Kipling „Księga dżungli”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mowgli to mały chłopiec, porwany z ludzkiej chaty przez okrutnego tygrysa Shere Khana. Kulawy tygrys nie zdołał jednak dopaść swej zdobyczy i chłopiec ocalał, wczołgując się do jaskini, gdzie mieszkała rodzina wilków. Imię Mowgli, czyli Żaba, nadała mu matka wilczyca, której niezdarne pełzanie malca przypominało poruszanie się żaby. Rodzina wilków ocaliła Mowgliego przed Shere Khanem, tygrys bowiem chciał go zabić, ale nie mógł wejść do wąskiej pieczary, gdzie mieszkały zwierzęta. Mowgli położył się wśród małych wilczków i przylgnął do ich matki.

Mimo że Mowgli różnił się znacznie od wilków, malcy przyjęli go jak jednego ze swoich. Szybko zapomniały o różnicach w wyglądzie między nimi i chłopcem, może dlatego, że Mowgli wcale nie był nieporadny i słaby. Świetnie sobie radził - razem z nimi uczył się polować i żyć w dżungli, naśladować odgłosy zwierząt, które były ich ofiarami – na przykład młodych warchlaków, by przywabić je w czasie polowania. Mowgli szybko przyswoił sobie wilczy sposób porozumiewania się. Wspólne zabawy z małymi wilczkami spowodowały, że na rękach i nogach miał blizny od ich zębów. Nie bolało go to, ale po odejściu z Gromady i przybyciu do świata ludzi,...

Podobne wypracowania