Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - charakterystyka Uli Zalewskiej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Urszula Zalewska to dziewczynka wychowywana przez swoje ciotki. Jej matka umarł. Z ojcem niemalże nie rozmawia. Przyjeżdża do niego jedynie w wakacje. Ula to postać niezłomna i uparta. Nie utrzymuje bliskich kontaktów ze swoim ojcem. Nie potrafi się z nim dogadać - jest bardzo skryta. Jej stosunek do ojca opisuje poniższy fragment: „Postanowiła już dawno, że nie będzie swego ojca o nic prosić. Jest traktowana jako obca, więc niech naprawdę będzie obca. Umacniała się w tym nastroju każdego dnia i sprawiało jej to szczególną, drażniącą przyjemność. Teraz by trzeba było od tego odstąpić… Prosić to upokorzyć się, to dać proszonej osobie jakąś nad sobą przewagę”.

Ula to osoba skryta o niezwykle skomplikowanym charakterze. Nikomu nie mówi o swoich uczuciach, dlatego najbliższym trudno ją zrozumieć. Chłopcy - Marian i Julek uważają córkę doktora za zbyt nieśmiałą, płochliwą i spokojną. Dziwią się Pestce, że się z nią koleguje.

Ula jest znakomitym słuchaczem, woli słuchać niż mówić - szczególnie o sobie samej. Uważa sięga osobę mało wartościową, jednak po przybyciu Zenka na wyspę odnajduje w sobie ukryte pokłady pewności siebie. Ula jest postacią silną psychicznie, choć bardzo wrażliwą. Łatwo ją zranić - jeszcze...

Podobne wypracowania