Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Najpiękniejsza rzecz na świecie - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjaźń to pojęcie abstrakcyjne opisujące nasze uczucia i emocje. Wydaje mi się jednak, że nie ma tak naprawdę nic piękniejszego niż przyjaźń. Można powiedzieć, że to uczucie elitarne, gdyż doświadczają go jedynie wybrani. W dzisiejszym, zabieganym świecie, dla człowieka najważniejsza jest praca i awans społeczny.

Ludzie zapomnieli w biegu o pieniądze o rzeczach najbardziej wartościowych – takich, które uszlachetniają. Przyjaźń spotykamy bardzo rzadko. Rodzi się ona w trudach, wystawiana jest na prawdziwie ciężkie próby i nigdy się nie poddaje. Jest czymś niesamowitym i przez sam fakt, że nie jest osiągalna przez każdego człowieka, wydaje nam się uczuciem jeszcze piękniejszym. Mieć przyjaciela w tym świecie to skarb.

Człowiek jest dzisiaj nieprawdopodobnie samotnym stworzeniem. Nawet tego nie zauważa, kiedy spędza czas przed telewizorem, komputerem, przed konsolami z grami komputerowymi czy surfuje całymi dniami po Internecie. Otaczanie się różnego typu gadżetami zastępuje nam bliskość drugiego człowieka, dlatego szczęśliwy ten, który na wyłączność posiada prawdziwego przyjaciela, na którym może polegać w każdej chwili niezależnie od wszystkiego.

Czym jest przyjaźń, skoro jest tak piękna (najpiękniejsza na świecie)?...

Podobne wypracowania