Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoine de Saint Exupery „Mały Książę” - czy Mały Książę dokonał słusznej oceny dorosłych?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Dorośli są bardzo dziwni” pomyślał Mały Książę - tytułowy bohater książki Antoine de Saint Exupery' ego. Jest on mieszkańcem odległej, bardzo małej planety, na której ma trzy wulkany, różę oraz baobaby, z którymi toczy ciągłą walkę o miejsce. Jego świat jest prosty, uporządkowany i przyjazny. Pewnego razu Mały Książę opuszcza jednak swoją planetę i udaje się w podróż, która wiedzie go właśnie przez świat dorosłych.
          
Pierwsza na drodze chłopca jest planeta Króla. Sprawuje on rządy sprawiedliwe i rozsądne. Jest przekonany, że jest bardzo dobrym władcą i że wszystkie jego rozkazy są spełniane. Wierzy, że nawet słońce zachodzi na jego rozkaz, o ile wyda go o odpowiedniej porze. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że na planecie Króla nie ma ani jednego poddanego.  Mały książę dowiaduje się, że istnieje na świecie władza i że dorosłym niełatwo  z niej zrezygnować, jednak nawet Król nie potrafi mu wytłumaczyć jej sensu. Chłopiec odchodzi zatem, nie poznawszy odpowiedzi na pytania, które zadał Królowi.

Następnie Mały Książę dowiaduje się czym jest próżność. Podobnie jak poprzednim razem, nie...

Podobne wypracowania