Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - „Przypowieść o skarbie i perle” - interpretacja i analiza przypowieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Przypowieść o perle i skarbie” pochodzi z Ewangelii według św. Mateusza.

Chrystus opowiada w niej swoim uczniom o człowieku, który znalazłszy skarb zakopał go w ziemi, później zaś sprzedał wszystko, co posiadał, by kupić ową rolę. Inny zaś, będący poszukiwaczem pereł, znalazłszy drogocenny okaz, sprzedał cały swój majątek i kupił go. Skarb i perła w tej przypowieści symbolizują Królestwo Boże, które powinno być dla ludzi najbardziej drogocenną wartością i przedmiotem pożądania.

Jednym objawia się nagle i niespodziewanie, tak, jak przypadkowo znaleziony skarb, który swemu nabywcy sprawia ogromną radość. Natykając się na coś drogocennego zaczynamy zastanawiać się w jaki sposób wykorzystać zesłane nam dobrodziejstwo, jak można je ochronić przed utratą i pomnożyć. Podobnie czyni człowiek z przypowieści, zakopując swój skarb w ziemi, gdzie nikt inny go nie znajdzie, bowiem raz poczuwszy się jego właścicielem, nie chce dać się z niego ograbić. Naszym skarbem jest wiara, powinniśmy więc znaleźć dla niej bezpieczne miejsce w swojej duszy, z którego nikt i nic nie będzie w stanie jej wykraść. W tym celu dobrze jest usunąć ze swojego życia wszystkie potencjalne zagrożenia, pozbawić się dawnych przyzwyczajeń...

Podobne wypracowania