Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „Quo vadis” - charakterystyka Marka Winicjusza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marek Winicjusz to jeden z głównych bohaterów „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Marek Winicjusz jest Rzymianinem, człowiekiem szlachetnie urodzonym, patrycjuszem. Dzięki swoim koligacjom zna najznamienitszych wodzów i przywódców w Rzymie, bywa na najbardziej wystawnych ucztach.

Marek jest żołnierzem, człowiekiem młodym, atletycznie zbudowanym. Niezwykle przystojny, ma ciemną cerę, oczy i włosy. Młody Rzymianin jest również bardzo silny, męski i wojowniczy. Wrócił właśnie z wojny przeciwko Partom. Najbliższym krewnym Winicjusza w Rzymie jest Petroniusz, jego stryj - Marek jest synem starszej siostry tego dostojnika. Jak przystało na rzymskich patrycjuszy, młodzieniec lubuje się w ucztach, wykwintnym jedzeniu i piciu oraz rozpuście. Jest egoistą, przyzwyczajonym do tego, że wszystkie jego zachcianki są natychmiast spełniane, pozwala mu na to zresztą pozycja społeczna, jaką zajmuje. Winicjusz otacza się niewolnikami, którzy usługują mu na każdym kroku, jest panem ich życia i śmierci - zabić nieposłusznego niewolnika lub po prostu wyładować na nim swój gniew to normalne zachowanie ludzi pokroju Marka Winicjusza, których nikt nie hamuje, dlatego porywczość i gwałtowność wchodzi im w krew.

Bohater...

Podobne wypracowania