Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym jest szczęście? - Czym jest dla mnie szczęście?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szczęście jest pojęciem bardzo względnym i nieuchwytnym, dla każdego z nas oznacza coś innego. Jedni znajdują je w rodzinie, inni w karierze zawodowej, a dla niektórych szczęściem jest na przykład pomaganie innym ludziom.

Dla mnie szczęście oznacza ogólne zadowolenie ze swojego życia powodujące, że każdy kolejny dzień traktuję jak swego rodzaju prezent, pragnąc jak najlepiej go wykorzystać. Na ten ogólny kształt składa się wiele rozmaitych czynników – przede wszystkim dobre kontakty z moimi bliskimi, obecność przyjaciół, na których mogę liczyć w każdej sytuacji, ale także możliwość realizowania moich zainteresowań i pasji, przynoszących mi wiele radości i satysfakcji.

Szczęście rodzinne jest według mnie możliwe jedynie wtedy, kiedy członkowie tej małej społeczności szanują się nawzajem i wspierają w swoich decyzjach. Rodzina powinna z jednej strony trzymać się razem bez względu na jakiekolwiek okoliczności zewnętrzne i stanowić dobrze funkcjonujący organizm, z drugiej jednak stwarzać warunki do rozwoju indywidualnych charakterów pozwalając na to, by każdy mógł samodzielnie wybrać swoją drogę życiową. Dlatego też uważam za szczęśliwą swoją własną rodzinę – moi krewni dbali o mój rozwój...

Podobne wypracowania