Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

WOS - strona 4

 • Akty prawne - Akt administracyjny - definicja, cechy, przykłady

  Jedną z cech współczesnych państw demokratycznych jest sprawnie działająca administracja publiczna, która odgrywa bardzo istotną rolę w państwie. Administracja publiczna działa w ramach dokładnie określonych przez prawo. Przykładowym przejawem jej działalności jest wydawanie aktów administracyjnych.Akt prawny jest sformalizo... »

 • Akty prawne - Akt konstytutywny - przykłady, opis, definicja

  „Akty” to określenie dokumentów posiadających moc prawną. Wyróżniamy różne akty zależnie od wydającego je organu, od zakresu i podejmowanej tematyki, np. akty normatywne, także akty administracyjne. Te ostatnie dzielą się na: akty deklaratoryjne (które stwierdzają, że w określonej sytuacji adresat ma pewn... »

 • Akty prawne - definicja, charakterystyka, podział aktów prawnych

  Akt prawny to stworzony przez ściśle określony organ państwowy rezultat prawny. Akt prawny jest swego rodzaju działaniem państwa w określonej sytuacji.  Akty prawne mogą być: -jednostronne - dwustronne - konstytutywne (np. uzyskanie obywatelstwa) - deklaratoryjne (np. ważność spadku, testamentu itd.) Wyróżniamy ściśle zorgani... »

 • Aktywizm - aktywizm społeczny - definicja, charakterystyka

  Aktywizm polityczny lub społeczny to postawa, która charakteryzuje jednostki podejmujące wszelkie działania w celu dokonania wyraźnie określonych zmian w społeczeństwie. Zmiany te mogą mieć charakter społeczny, ekonomiczny, kulturowy lub polityczny.Aktywizm polityczny jest najczęściej formą protestu, wyrażaną poprzez tworzenie treści zami... »

 • Aktywność społeczna - przykłady aktywności społecznej - opracowanie

  Aktywność społeczna jest pojęciem zaczerpniętym z socjologii i jest on stosunkowo nowym zjawiskiem, które dopiero od niedawna zyskuje rozgłos. Aktywność społeczna polega na ożywieniu i aktywizacji działalności różnych jednostek, grup społecznych i organizacji w ramach zaspokajania potrzeb indywidualnych wypływających z naturalneg... »

 • Al-Kaida - organizacje terrorystyczne - charakterystyka

  Od czasu zamachu terrorystycznego na World Trade Center z 11 września 2001 roku najbardziej poszukiwanym bojownikiem stał się Osama ben Laden, przywódca Al-Kaidy, której przypisuje się ów atak. Podstawą ideologii Al-Kaidy (z arabskiego nazwa ta oznacza bazę lub elitę) jest fundamentalizm islamski.  Początki tej organ... »

 • Albert II (król Belgii) - biografia, życiorys

  Albert II Koburg (jego pełne imię to: Albert Felix Humbert Theodore Chretien Eugene Marie) od ponad 18 lat sprawuje władzę jako król Belgów; Belgia jest bowiem jednym z krajów, w których panuje ustrój monarchii konstytucyjnej. Wywodzi się on z dynastii Koburgów, mającej związek z dynastią Wettynów... »

 • Albert II (książę Monako) - biografia, życiorys

  Książę Monako Albert II Grimaldi urodził się 14 marca 1958 roku. Jest synem Grace Kelly i Rainiera III. Matka księcia jest amerykańską aktorką, która urodziła jeszcze dwie córki: starszą Karolinę i młodszą Stefanię. Albert II w 1976 roku ukończył szkołę, po czym udał się na studia do USA, gdzie pobierał nauki polityczne, ekonomic... »

 • Aleksander Łukaszenka - biografia, życiorys

  Aleksander Grigoriewicz Łukaszenka jest prezydentem Białorusi od 10 lipca 1994 roku. Urodził się 30 sierpnia 1954 roku we wsi Kopys, należącej wówczas do obwodu witebskiego. Wychował się bez ojca w niewielkiej miejscowości Aleksandria, tam uczęszczał do szkoły.  Łukaszenka z zawodu jest nauczycielem. W 1975 roku ukończył Instytut N... »

 • Algieria - wojna domowa w Algierii - opracowanie

  Wojna domowa w Algierii była konfliktem wewnętrznym, odbywającym się w latach 1991-2002, który kosztował życie ponad 150 tysięcy algierskich obywateli; szacuje się, że liczba ofiar wynosi od 150 tysięcy do 200 tysięcy. Przyczyną wybuchu wieloletniej wojny domowej był konflikt między fundamentalistami islamskimi a legalnym rządem Algierii... »