Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Attaché - definicja, opis, przykłady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Termin attaché pochodzi z języka francuskiego w którym oznacza tyle co „przydzielony”. Jego wymowa to „atasze” z akcentem na ostatnią sylabę. Dopuszcza się także zapis ‘attache’ . W przypadku kobiet z kolei można  używać formy attacheé.  

Ataché oznacza osobę oddelegowaną do pełnienia funkcji w placówce zagranicznej jako specjalista od jakiejś dziedziny na przykład attaché kulturowy, attaché prawny czy attaché prasowy. Jest to najniższy stopniem dyplomata. Attaché podlega służbowo ambasadorowi bądź innemu szefowi misji dyplomatycznej. Pełni on role członka personelu pomocniczego bądź dyplomaty.  

Powyższe zasady nie odnoszą się w większości do stanowiska attaché wojskowego który jest szczególnym rodzajem attaché. Attaché wojskowy (nazwany też attaché obrony) pełni role przedstawiciela danego rodzaju sił zbrojnych zza granicą.  Wyróżnić można na przykład attaché lotniczego.  Zazwyczaj funkcje attaché wojskowego pełni oficer Wojska Polskiego w randze generała (w dużych krajach takich jak Stany Zjednoczone) lub pułkownika lub majora (w krajach o mniejszej randze militarnej). Podlega...

TAGI: opis

Podobne wypracowania