Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zimna wojna - wyścig kosmiczny - skutki, znaczenie, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zimną wojną nazywany jest konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ZSRR, a także, w związku z tym, wszelkimi państwami popierającymi jedną lub drugą stronę. Okres mającego miejsce w ramach owej wojny wyścigu kosmicznego datowany jest na lata od 1957 roku do 1975 roku. Polegał on zasadniczo na szeroko pojętej eksploracji kosmosu.

Wyścig kosmiczny można rozpatrywać w ujęciu wielu możliwości. Z jednej strony skutki wyścigu były jak najbardziej pozytywne. Zarówno na jednej, jak i na drugiej stronie konfliktu istniejący wyścig wymuszał w pewien sposób poszerzanie horyzontów naukowych i technologicznych. Badanie orbity okołoziemskiej czy też spacerowanie po Księżycu wiązały się z koniecznością rozwoju nauki w tym zakresie. Dużo większą uwagę zaczęto przykładać do edukacji z zakresu fizyki i astronomii, czy też większe nakłady finansowe zostały nałożone na badania technologiczne i inżynieryjne. Zdrowa rywalizacja w tym zakresie umożliwiła tak niesamowite wydarzenia, jak obserwacja stawania pierwszych kroków na Księżycu przez człowieka czy też wysłania w kosmos pierwszej żywej istoty - psa. Wyścig kosmiczny umożliwił także powstanie komunikacji satelitarnej oraz wysyłanie misji planetarnych.

Za wady wynikające z wyścigu kosmicznego, można...

Podobne wypracowania