Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leonid Breżniew - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Leonid Iljicz Breżniew był działaczem radzieckiej partii komunistycznej oraz czołowym politykiem ZSRR. Urodził się  12 grudnia 1906 roku w Kamienskiem, miasteczku przemysłowym na terenie współczesnej Ukrainy. Miał dwójkę rodzeństwa, ojciec Brezniewa był hutnikiem. Dzieciństwo jego należało do ciężkich - brał udział w wojnie domowej na Ukrainie, rewolucji rosyjskiej oraz w I Wojnie Światowej. Breżniew został zmuszony do opuszczenia szkoły oraz zaprzestania edukacji w wieku 15 lat, kiedy to musiał podjąć pracę. Kontynuował naukę w trybie zaocznym w szkole handlowej, którą ukończył w wieku 21 lat. Ostatecznie zdobył tytuł inżyniera. W tym okresie Breżniew sprawował również funkcje urzędnicze o mniejszym znaczeniu, wówczas także zapisał się do partii komunistycznej.  

Wraz z wybuchem II Wojny Światowej Breżniew stał się ważnym liderem partyjnym w swoim regionie. Pełnił także służbę wojskową w Armii Czerwonej, dzięki której zmuszano obywateli do przymusowej nauki języka rosyjskiego, a gazety przymusowo drukowano tylko po rosyjsku. Otrzymał wiele awansów, finalnie został mianowany Sekretarzem generalnym KPZR. Rozwój jego kariery politycznej został zatrzymany przez śmierć Józefa Stalina w 1953 roku....

Podobne wypracowania