Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Washington - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

George Washington przyszedł na świat 22. 02. 1732 r. w Pope’s Creek w stanie Wirginia. Był pierwszym z szóstki potomków Augustina Washingtona (miał już czwórkę dzieci z pierwszego małżeństwa) i jego drugiej żony – Mary Ball Washington. Już w wieku 11 lat został osierocony przez ojca. Znalazł się wtedy pod opieką przyrodniego brata – Lawrence’a Washingtona.

Wykształcenie Georga Washingtona jest kwestią sporną dla wielu historyków. Jedni uważają, że odbierał nauki od złodzieja zatrudnionego przez ojca (w celu edukowania), inni są zdania, iż pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych uczęszczał do szkoły we Fredericksburgu. Pewne jest jednak to, że jego wykształcenie nie było imponujące na tle działających wówczas polityków.

Początki jego kariery miały miejsce w milicji. Trafił tam po śmierci brata i od razu objął stanowisko majora. Szybko znalazł się na polu bitwy, gdyż wziął udział w brytyjskiej wojnie z Indianami i Francuzami. W 1754 r. był już pułkownikiem. Jego działania bojowe polegały głównie na niewielkich starciach z oddziałami francuskimi. Brał udział m.in. w akcji związanej z osłanianiem kolonistów z Ohio Company. Było to przedsięwzięcie szczególnie dlań nieudane....

Podobne wypracowania