Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adolf Hitler - sylwetka postaci

Adolf Hitler, biografia, nazizm, II wojna światowa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adolf Hitler urodził się 20 kwietnia 1889 roku w ubogiej rodzinie, w małym austriackim miasteczku Braunau, niedaleko granicy z Niemcami. Pomimo to, że jako dziecko dobrze radził sobie w szkole, to w wieku piętnastu lat porzucił edukację. Głęboko interesował się sztuką i w wieku osiemnastu lat dwukrotnie próbował bezskutecznie dostać się na wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu.

W 1909 roku został powołany do służby wojskowej, jednak unikał poboru nie chcąc być wcielonym do armii austriackiej. Adolf bardzo cenił Niemcy uważając je za najlepszy i najpotężniejszy kraj w Europie. Wybuch I Wojny Światowej zapewnił mu szansę na nowy początek. Wcielił się do armii niemieckiej i pełnił funkcję łącznika. W tym czasie zdobył pięć medali, w tym Krzyż Żelazny.

Po wojnie wstąpił do Niemieckiej Partii Robotniczej, w której szybko stał się liderem. Początkowo było to niewielkie stowarzyszenie lewicowe, które w 1920 r. zostało przekształcone w Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotniczą (NSDAP). NSDAP nie zgadzała się z warunkami traktatu wersalskiego, wzywała do zjednoczenia wszystkich Niemców, poszerzenie granic państwa i pozbawienie praw obywatelskich niemieckich Żydów.  W listopadzie 1923 roku grupa członków...

Podobne wypracowania