Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jarosław Kaczyński - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jarosław Kaczyński przyszedł na świat 18 czerwca 1949 r. w Warszawie. Wtedy też urodził się jego brat bliźniak – Lech – późniejszy prezydent Polski, który zmarł tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Ojciec braci Kaczyńskich – Rajmund – był człowiekiem wykształconym, należał do AK i brał udział w powstaniu warszawskim. Matką Jarosława i Lecha jest Jadwiga, z domu Jasiewicz, z wykształcenia filolog polski.

W dzieciństwie bracia Kaczyńscy zagrali w filmie Jana Batorego pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.
Jarosław Kaczyński w 1967 r. ukończył XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Kolejnym etapem jego edukacji były studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. W 1971 r. uzyskał tytuł magistra, a pięć lat później obronił rozprawę doktorską zatytułowaną: „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”. Zanim rozpoczął studia doktoranckie, uzyskał miejsce na aplikacji prokuratorskiej, jednak z niego nie skorzystał. Wybrał rolę pracownika naukowego w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Po obronie doktoratu został adiunktem na białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1982–1983...

Podobne wypracowania