Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bartolomeo Diaz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nie znamy dokładnej daty narodzin Bartłomieja Diaza. Kierując się ustaleniami uczonych, stwierdzić możemy, iż na świat przyszedł około roku 1450. Zasłynął jako portugalski odkrywca.

Historia wielkiego podróżnika zaczyna się w roku 1847, kiedy to król Portugalii, Jan II, zlecił mu, aby ten popłynął i zbadał wybrzeże Afryki, które wysunięte było najbardziej na południe. Portugalczyk podjął się tego trudnego, jak na tamte czasy, zadania. Zaznaczyć należy, iż ludzie mu współcześni nie mieli świadomości, że glob ziemski jest okrągły i każda taka wyprawa zakończyć mogła się dopłynięciem do „krańca świata”. W świadomości ludzi żyjących w ówczesnym czasie Ziemia była płaska.

Wielka podróż rozpoczęła się w sierpniu 1487 roku. Początkowo Diaz wraz załogą płynął według wyznaczonego kursu, wzdłuż południowo-zachodniego brzegu kontynentu afrykańskiego. Niestety wyprawa nie przebiegała zgodnie z planem. Na skutek panujących sztormów, statek zboczył z kursu. W efekcie tego nieszczęśliwego zbiegu okoliczności wyprawa prowadzona przez Diaza wpłynęła na wody Atlantyku. On jednak nie tracił zimnej krwi, pomimo tego, iż byli zagubieni na oceanie. Dzięki swym umiejętnościom i zgromadzonym wcześniej informacjom udało mu się...

Podobne wypracowania