Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Vincent van Gogh - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Vincent van Gogh urodził się 30 marca 1853 roku, a zmarł 29 lipca roku 1980. Pochodził z miejscowości Groot Zundert w Holandii. Biografia malarza nie jest do końca kompletne - szczególnie jeżeli chodzi o wczesne lata jego życia. Wiadomo, że jego ojciec - Teodor van Gogh był pastorem Holenderskiego kościoła Reformowanego. Jego matką była natomiast Cornelia Carbentus.

Nie jest dokładnie pewne, w jakich okolicznościach artysta porzucił naukę, ale przerwał tok edukacji w roku 1868, czyli w wieku piętnastu lat. Wcześniej uczęszczał do niewielkiej szkoły w pobliskiej miejscowości - Zevenbergen oraz do Szkoły Średniej Króla Willema II w Tilburgu. Przez kolejne lata artysta zajmował się z wielkimi sukcesami sprzedażą dzieł sztuki - podobnie jak jego ojciec i dziadek. Był tak w tym dobry, że po siedmiu latach przeniesiony został do głównej bazy sieci w Londynie. Przyszły twórca „Słoneczników” był niezwykle zafascynowany sceną kulturalną stolicy Anglii. Podziwiał galerie sztuki, muzea, ucząc się jednocześnie.

Kiedy malarzowi znudziło się sprzedawanie obrazów, postanowił zająć się nauczaniem młodzieży podstaw malarstwa. Uczył między innymi w Ramsgate i w Isleworth. Czas wolny twórca spędzał na zwiedzaniu galerii...

Podobne wypracowania