Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hans Frank - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hans Frank urodził się 23 maja 1900 r. w Karlsruhe. Jego ojciec – Karl – był prawnikiem, natomiast matka – Magdalena – córką właściciela sklepu z towarami kolonialnymi. W wieku pięciu lat przeszedł dyfteryt, co niemal doprowadziło do jego śmierci. Po ukończeniu szkoły podstawowej, w trakcie nauki w gimnazjum wyjechał do matki mieszkającej w Pradze. Tam pobierał prywatne lekcje i bezskutecznie aplikował do szkoły kadetów piechoty.

W marcu 1918 r. otrzymał powołanie do armii. Nie brał jednak udziału w walkach na froncie. Zwolniono go we wrześniu. Hans Frank udał się wtedy z powrotem do matki i mógł rozpocząć naukę w IX klasie gimnazjum. W 1919 r. z dobrymi ocenami zdał „wojenny egzamin dojrzałości” – ówczesną maturę. Umożliwiło mu to rozpoczęcie studiów. Obrał drogę, którą podążał wcześniej jego ojciec – prawo i ekonomię polityczną.

Także w 1919 r. zapisał się do SA (bojówka partii nazistowskiej) oraz do Niemieckiej Partii Robotniczej, która stała się później narzędziem propagandy Adolfa Hitlera. Po ukończeniu studiów Hans Frank doktoryzował się w Kolonii w 1924 r. Rok wcześniej wziął udział w puczu monachijskim. Natomiast od 1925 r. piastował urząd...

Podobne wypracowania