Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Władimir Putin – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Władimir Putin – właściwie Władimir Władimirowicz Putin urodził się 7 października 1952 roku w Leningradzie. Jest rosyjskim politykiem, prawnikiem. Od roku 1975 studiował prawo na Państwowym Uniwersytecie w Leningradzie.

Był aktywnym członkiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego do roku 1991. Potem zajął się pracą w Komitecie Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Jego późniejsza kariera związana była także z Państwowym Uniwersytetem w Leningradzie, gdzie studiował.
      
Zawiązał ścisłą współpracę z Anatolijem Sobczakiem – rosyjskim prawnikiem i politykiem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Leningradzie. Okresowo pełnił również funkcję zastępcy mera, na którego awansował Anatolij. W roku 1996 został wprowadzony do kancelarii prezydenckiej Borysa Jelcyna – ówczesnego prezydenta ZSSR. Pełnił tam kilka funkcji – między innymi był zastępcą szefa administracji prezydenta i sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federalnej Rosji. W roku 1998 kierował Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji.  

Dał się poznać jako polityk twardej ręki. Dzięki licznym koneksjom i poparciu w swoim środowisku stał się jednym...

Podobne wypracowania