Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Erwin Rommel - Lis Pustyni - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Erwin Johannes Eugen Rommel urodził się 15 listopada 1891 r. w małym miasteczku w Wirtembergii jako trzecie dziecko tamtejszego dyrektora szkoły. Od dzieciństwa interesował się zabawkami mechanicznymi i początkowo chciał zostać inżynierem.

Karierę wojskową rozpoczął w 1910 r. w 124 Wirtemberskim Pułku Piechoty, gdzie już po kilku miesiącach został awansowany do rangi sierżanta. Podczas I wojny światowej brał udział w walkach na terenie niemal całego kontynentu – od Francji po Rumunię – i został kilkakrotnie odznaczony m. in. Żelaznymi Krzyżami I i II klasy oraz orderem Pour le Merite. Lata międzywojenne spędził również w wojsku szkoląc kadetów w akademiach  w Dreźnie i Poczdamie a w 1935 r. został podpułkownikiem i dowódcą batalionu.

Apogeum błyskotliwej kariery Rommla przypada jednak na okres II wojny światowej. Pierwszy jej etap spędził osobistej gwardii przybocznej fuhrera (Fuhrers-Begleit-Battalion), gdzie zdobył sobie uznanie samego Hitlera. Podczas kampanii francuskiej w 1940 r. Rommel już w randze generała objął dowództwo nad 7. Dywizją Pancerną, która wchodziła w skład północnej Grupy Armii B, przełamującej aliancką obronę na terenie Belgii.

Oddziały Rommla jako pierwsze dotarły do wybrzeży...

Podobne wypracowania