Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Fidel Castro - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Fidel Castro, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci historycznych, urodził się w 1926 roku w Biranie. Pochodził z zamożnej rodziny, jego ojciec był plantatorem trzciny cukrowej. Jako dziecko Castro pracował przy uprawie trzciny, lecz kiedy miał 6 lat rodzice zdecydowali się posłać chłopca do szkoły. Młody Fidel rozpoczął naukę w jezuickich kolegiach: kolejno w Colegio Lasalle i Colegio Dolores w Santiago de Cuba. Od 1942 roku uczęszczał do szkoły średniej Colegio Belen w Hawanie. Placówkę również prowadzili jezuici. Podczas nauki w szkole Castro odnosił szczególe sukcesy na polu sportowym. Dziedziną, w której czuł się najmocniejszy, był baseball. Szkołę ukończył w 1945 roku, po czym rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie w Hawanie.

Po ukończeniu nauki Castro otworzył kancelarię prawną, specjalizował się przede wszystkim w prawie cywilnym (doktorat) i dyplomatycznym (licencjat). W swojej praktyce zawodowej skupiał się przede wszystkim na obronie praw najbiedniejszych. Castro chciał rozpocząć karierę polityczną, ale start w wyborach parlamentarnych uniemożliwił mu Fulgencjo Batista obalając legalną władzę prezydenta Socarrasa. Castro skierował do sądu pozew, oskarżając Batistę o złamanie konstytucji. Z rozczarowaniem przyjął decyzję...

Podobne wypracowania