Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lech Kaczyński - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lech Aleksander Kaczyński – polski prezydent w latach 2005–2010, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, urodzony 18 czerwca 1949 roku na warszawskim Żoliborzu, syn inżyniera Rajmunda Kaczyńskiego, uczestnika powstania warszawskiego oraz polonistki Jadwigi Jasiewicz, bliźniaczy brat Jarosława Kaczyńskiego. W 1962 bliźniacy grali rolę Jacka i Placka w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Ukończył XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie, ale uczęszczał też do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela. Kontynuował edukację na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, którego jest absolwentem. Stopień doktora uzyskał jednak na Uniwersytecie Gdańskim w 1980 roku pracą pt. „Zakres swobody stron w zakresie kształtowania treści stosunku pracy”. Dziesięć lat później został doktorem habilitowanym, od 1996 roku zajmował stanowisko profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Gdańskim, od roku 1999 pełnił taką funkcję na Uniwersytecie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. 

W 1971 roku zamieszkał w Sopocie. W 1978 roku poślubił ekonomistkę, Marię Kaczyńską, trzy lata później na świat przyszła...

Podobne wypracowania