Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jerzy Broszkiewicz „Wielka, większa i największa” - streszczenie skrótowe powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Jerzego Broszkiewicza „Wielka, większa i największa” opisuje trzy przygody pary przyjaciół z Warszawy – Iki i Groszka. Tytuł powieści nawiązuje właśnie do tych przygód, które jedna za drugą stają się coraz bardziej nieprawdopodobne i ciekawe.

Wszystko zaczyna się, gdy na podwórze ich kamienicy zostaje wepchnięty stary, zniszczony samochód, własność Lokatora z Pierwszego Piętra. Dzieci od razu zauważają tego „inwalidę”, który został tam postawiony w celu późniejszego rozebrania na części. Początkowo jednak nic nie wskazuje na czarodziejski charakter samochodu.

Pewnego wieczora Ika i Groszek siedzą w pokoju i słuchają radia, gdy audycja zostaje przerwana nadaniem specjalnego komunikatu. Na terenie warszawskiego dworca zaginął trzyletni chłopiec, Jacek Kilar. Co dziwniejsze, radio zdaje się informować o tym zdarzeniu właśnie naszych przyjaciół, jak gdyby prosząc ich o pomoc. Ika i Groszek postanawiają odszukać chłopca. Kiedy wychodzą na dwór, stary samochód zaświeca swoje reflektory i podjeżdża do nich. Samochód – Kapitan okazuje się istotą obdarzoną inteligencją i zdolną do samodzielnego działania. Dzieci wsiadają do środka i wyruszają na poszukiwanie...

Podobne wypracowania