Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leonard Bernstein - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Leonard Bernstein urodził się 25 sierpnia 1918 roku w mieście Lawrence, w stanie Massachusetts. Urodził się w żydowskiej rodzinie. Byli to imigranci, którzy w tamtej części świata szukali dla siebie lepszego życia.

Mężczyzna uzyskał muzyczne wykształcenie i szybko rozpoczął karierę. W osobistym rozwoju i pokierowaniu odpowiednią muzyczną drogą pomogło mu dwóch artystów: dyrygent Dimitri Mitropoulos i nowojorski kompozytor Aaron Copland. Bernstein miał naprawdę rozległe muzyczne zainteresowania. Marzył o pracy dyrygenta, ale był też doskonałym kompozytorem i pianistą. Jego kariera rozpoczęła się na Broadwayu. Tam też zaczynała większość artystów. Kompozytor pisał muzykę dla musicali i niewielkich spektakli. Brał także udział w tworzeniu widawskich teatralnych a nawet baletowych. W przygotowywaniu takich sztuk wykorzystywał własne inspiracje, które wcześniej nie były w muzyce zbyt popularne. Jako pierwszy włączył w sztukę amerykański folklor ( miedzy innymi pieśni kowbojskie). Dzięki temu jego kompozycje zyskiwały prawdziwy charakter. Fantastyczna szansa na zaistnienie w świecie muzyki pojawiła się w roku 1943. Wtedy to polecono Bernsteinowi zastąpienie kolegi Brunona Waltera. Mężczyzna rozchorował się, a kompozytor miał stanąć przed orkiestrą...

Podobne wypracowania