Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Robert Schuman - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Robert Schuman urodził się 29 czerwca w Luksemburgu, zmarł 4 września 1963 roku w Scy-Chazelles. Dzieciństwo spędził w Lotaryngii. Edukację odebrał między innymi na niemieckim Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Sam siebie określał jako: „Luksemburczyka z urodzenia, wykształconego w Niemczech, rzymskiego katolika z przekonania i Francuza z serca”.

Studiował między innymi w Berlinie, Bonn, Monachium i Strasburgu. Tam też otrzymał tytuł doktora po obronie pracy doktorskiej pod tytułem „Streitbefangenheit und Rechtsmachtfolge als Voraussetzungen der Zivilprozessordnung”, w której to zawarł swoje poglądy w kwestii prawa i ludzkich przekonań. W 1912 r. otworzył kancelarię prawniczą. Nie walczył podczas I wojny światowej z powodu słabego stanu zdrowia.

 W 1918 roku został wybrany do Zgromadzenia Narodowego reprezentującego interesy Mozeli. Potem przystąpił do Ludowego Ruchu Republikańskiego (Demokraci Ludowi). Napisał książkę pod tytułem „Pour l’Europe”, w której w logiczny sposób udowadnia, że demokracja jest wynikiem wiary chrześcijańskiej, a w związku z tym to, co demokratyczne, nie może być złe. Obie te wartości mówią bowiem o godności człowieka.

W latach 1919-1940 zajmował się sprawami...

Podobne wypracowania