Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adolf Hitler - życiorys, biografia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adolf Hitler, dyktator III Rzeszy urodził się 20 kwietnia 1889 w niemieckim miasteczku Branau nad rzeką Inną, zmarł 30 kwietnia 1945 roku w oblężonym przez wojska radzieckie Berlinie. Był synem Aloisego Hitlera i jego trzeciej żony - Klary Pölzl (Klary Hitler). Zainteresowany był sztuką, malarstwem, polityką. Pragnął studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, jednak nie dostał się tam. Przyszły zbrodniarz wojenny nigdy nie miał dobrych stosunków ze swoim ojcem, który często go bił, wymagał w domu dyscypliny i nie chciał słyszeć o zainteresowaniach syna sztuką. Ten temat był powodem większości ich konfliktów.

W 1913 roku wyjechał z Wiednia do Monachium. W czasie wybuchu I wojny światowej brał udział w wielu walkach, został też ranny. Kiedy dowiedział się o kapitulacji Niemiec, był głęboko tym faktem rozczarowany. Nigdy nie ukończył szkół, natomiast pozostał samoukiem. Bardzo dużo czytał, szczególnie o polityce i sposobach sprawowania władzy. Po wojnie rozpoczął działalność publiczną. W licznych przemowach do ludu obwiniał Żydów o przegraną Niemiec w czasie I wojny światowej. Niedługo potem połączył siły z Niemiecką Partią Pracy (później przemianowaną na NSDAP - Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotników)....

Podobne wypracowania