Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Reportaż ze szkolnej wycieczki do Oświęcimia-Auschwitz

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lekcja historii zbrodni.
Dziś, 5 czerwca 2008 roku, jedziemy na wycieczkę do Oświęcimia razem z naszym historykiem, który chce nam pokazać, jak wyglądała jedno z najgorszych miejsc kaźni dla tysięcy ludzkich istnień.

Jest godzina 12.18, a my, po czterech godzinach podróży autokarem, dojeżdżamy powoli do granicy województw małopolskiego i śląskiego, gdzie znajduje się miasto, a w nim obóz. Historyk przez większą część drogi prowadził z nami lekcję historii o dawnym obozie koncentracyjnym, bo, jak mówił, chciał wykorzystać sporą ilość czasu, jaki zajmuje dojazd na miejsce, a poza tym to miał być taki mały wstęp i przygotowanie do tego, co mieliśmy usłyszeć od przewodnika na miejscu i zobaczyć na własne oczy.

Autobus zatrzymał się wreszcie, lekcja dobiegła końca i przyszedł czas na zwiedzanie obozu. Nad naszymi głowami sławny na cały świat napis nad bramą wejściową „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”. Przechodząc pod nim i uzmysławiając sobie niewyobrażalne zło, które miało tu miejsce, ciarki przechodzą po plecach. Myślę o tych ludziach, którzy wchodząc tędy, nigdy nie przekroczyli tej bramy po raz drugi, że kiedy zamknęła się za nimi, to wtedy piekło otworzyło swoje wrota.

Cały...

Podobne wypracowania