Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem „Czarnych stóp” Seweryny Szmaglewskiej jest Marek Osiński, ze względu na charakterystyczną postawę nazywany przez kolegów – „Peryskopem”. Zawsze wyciągał głowę do góry, nad swoje niesamowicie chude ciało. To dziwny chłopak – zamknięty w sobie i tajemniczy. Jego największym problemem jest ojciec. Marek bardzo skrzętnie ukrywał jakiekolwiek informacje na jego temat, by nie musieć wstydzić się przed kolegami, że ma rodzica alkoholika. Mężczyzna zupełnie nie szanował syna, traktując go niczym swoją własność. Zupełnie inaczej postrzegali go koledzy, dla których zniknięcie najmłodszego członka zespołu było nielichą zagadką.

Wyjazd na obóz jest dla Marka niesamowitym przeżyciem. Początkowo dręczyło go poczucie wstydu z powodu ojca, ale chłopiec, pomimo wątpliwości wychowawców, bardzo szybko stara się udowodnić swoją wartość. Podejmował się różnego rodzaju zadań, jednak początkowo popełniał błędy, co wynikało z jego nikłego doświadczenia. Jedną z wpadek, które spotkały się z radosną reakcją kolegów, było szukanie wzmacniaczy do namiotu (zwanych potocznie śledziami) w magazynie żywnościowym. Chłopak odznacza się niesamowitą ilością ciekawych pomysłów –...

Podobne wypracowania