Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rudyard Kipling „Księga dżungli” - Mowgli – opis postaci

Mowgli to główny bohater „Księgi dżungli”, powieści Rudyarda Kiplinga. Poznajemy go, kiedy jako dwulatek zostaje porwany przez tygrysa Sher Khana i trafia do dżungli. Tam opiekuje się nim rodzina wilków, wychowując go razem z małymi wilczętami. Mowgli przeżywa róznorodne przygody, jego nauczycielem zostaje niedźwiedź Baloo. W pewnym momencie chłopiec uznaje, że nie pasuje do gromady zwierząt i postanawia wrócić do świata ludzi. Jednak i tam nie może znaleźć swego miejsca. Ostatecznie odchodzi, by żyć samotnie w dżungli.

Na początku opowieści Mowgli ma dwa latka i jest zupełnie bezbronny. W finale bohater ma lat kilkanaście i jest silnym, młodym chłopcem, świetnie radzącym sobie z trudami życia w dżungli. Zawdzięcza to świetnemu wychowaniu i opiece wilków – wilcza rodzina od razu pokochała małego bobasa, jakim był Mowgli, kiedy porwał go Sher Khan. Malec bardzo lubi wspólną zabawę z wilkami. Jest silny i zwinny, lubi zabawy i psoty i bardzo dobrze czuje się wśród zwierząt.

Nauczyciel Mowgliego - niedźwiedź Baloo - objaśnia mu zasady życia gromady zwierząt i uczy zwierzęcego języka. Dżungla rządzi się swoimi określonymi prawami, których należy ściśle przestrzegać, by nie zostać wykluczonym z...

Podobne wypracowania