Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - opis przygody. Ocalenie pani Audy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„W 80 dni dookoła świata” to powieść fantastycznonaukowa autorstwa Juliusza Verne'a. Znajdziemy tu opisy niezwykłych przygód, które stają się udziałem głównego bohatera i jego towarzyszy. Fileas Fogg, bo tak nazywa się główny bohater, wyrusza w podróż dookoła świata. Na pokonanie całej trasy ma 80 dni. Jest to precyzyjnie wyliczony czas i Fileas Fogg jest pewien, że uda mu się dopiąć celu. Wprawdzie wszystkie działania głównego bohatera koncentrują się na tym, by jak najszybciej pokonywać kolejne etapy podróży, jednak często jego plany zostają pokrzyżowane przez nieprzewidziane okoliczności. Podróżnik często staje w obliczu wyboru: czy ważniejszy jest czas, czy człowiek. I mimo że bardzo mu się śpieszy, zawsze wybiera człowieka. Dzięki tej hierarchii priorytetów zyskuje sobie przyjaźń, a nawet miłość towarzyszy. Na uwagę zasługuje historia ocalenia pani Audy.

Po zejściu z pokładu „Magnolii” – statku, którym  bohaterowie przybyli do Indii – Fileas Fogg i jego sługa, Obieżyświat, kontynuują podróż koleją. Liczą, że w ten sposób dotrą do Kalkuty. W pociągu poznają generała Cromarty'ego, który będzie towarzyszył im aż do Ameryki. Okazuje się jednak,...

Podobne wypracowania