Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - recenzja powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Ten obcy” to historia czworga przyjaciół, którzy pewnego „dżdżystego i chłodnego dnia” znajdują na wyspie (swoim ulubionym miejscu zabaw) rannego w nogę tajemniczego przybysza imieniem Zenek. Julek, Pestka, Ula i Marian zaprzyjaźniają się z nieznajomym obcym. Od tej pory w osadzie Olszyny zaczynają się dziać różne ciekawe rzeczy. Wszystko zmienia się bezpowrotnie.

Dlaczego jest to książka warta przeczytania? W opowieści tej znajduję wszystko to, czego potrzebuje wymagający czytelnik. Jest tu przyjaźń, miłość, problemy dorastających ludzi, z którymi niemal od pierwszej strony możemy się utożsamiać. „Ten obcy” to książka niezwykle oryginalna, pisana przystępnym, łatwym w odbiorze językiem. Można ją przeczytać w jeden dzień, a na koniec nie mieć poczucia, że straciło się czas.

Opowieść zaczyna się niepozornie, od spotkania przyjaciół, którzy zaaferowani są tym, że ktoś pojawił się w miejscu ich kryjówki. Już od pierwszej strony powieści autorka zaciekawia potencjalnego czytelnika rozwojem wydarzeń. Zawiązuje się ciekawa fabuła. Przyjaciele wyruszają na wyspę, aby dokładniej przyjrzeć się „temu obcemu”. Nawet jeszcze nie wiedzą, że właśnie zaczynają największą przygodę...

Podobne wypracowania