Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Dumas „Hrabia Monte Christo” - motyw zemsty - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aleksander Dumas żył we Francji w XIX wieku. Jego kariera literacka rozpoczęła się od prasy, następnie – Dumasa zaczął interesować teatr. Początkowo jego działalność twórcza była ograniczona poprzez działanie cenzury. Jednak już po rewolucji, która wybuchła w 1830, cenzura zelżała, więc Dumas mógł sobie pozwolić na swobodną, nieograniczoną żadnymi barierami twórczość.

Aleksander Dumas jest znany powieściopisarz. Najsłynniejsze pozycje tego autora to cykl książek o muszkieterach (np. „Trzej muszkieterowie”), cykl powieściowy „Pamiętnik lekarza”, a także „Dziadek do orzechów”. Powieść „Hrabia Monte Christo” została wydana w 1844 roku.  Książka opowiada o losach człowieka, Edmunda Dantesa, który doświadczył nielojalności ze strony przyjaciół.

Dantes to spokojny człowiek, który zaplanował sobie ślub z śliczną Mercedes. Życiowe plany Edmunda niszczy fałszywy donos Ferdynanda, który uniemożliwia zawarcie małżeństwa. Główny bohater powieści zostaje srogo ukarany; uwięziony w wieży, spędza w niej ponad dziesięć lat. Zakuty w kajdany, ma bardzo wiele czasu na planowanie zemsty. Powstaje wyjątkowo misterny plan odegrania się za wszystkie życiowe...

Podobne wypracowania