Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - bohaterowie drugoplanowi. Charakterystyka Pestki, Mariana, Julka

Pestka Ubyszowa jest przyjaciółką Uli. Na stałe mieszka w Warszawie, do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje. Jeśli chodzi o cechy charakteru, przyjaciółki bardzo się od siebie różnią, stanowiąc niejako swoje dopełnienie. Pestka jest charakterem bardzo przebojowym, to dziewczyna żywa i energiczna. Pośród swoich przyjaciół pełni rolę przywódcy, na co pozwala jej odwaga oraz chęć pozostawania w centrum wydarzeń. Przyjaźni się z Ulą już od lat, lecz w rzeczywistości niewiele wie o przyjaciółce. Nieustannie zajęta swoją osobą, często nie zauważa, co dzieje się w życiu Uli.

Pestkę charakteryzują czasem dość dziecinne zachowania. Kiedy poznaje Zenka, robi wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę. Dotyka ją przywiązanie chłopca do Uli, jest zazdrosna. Bohaterka wydaje się nieco samolubna, choć z pewnością bardzo Ulę lubi.

Marian Pietrzyk jest kuzynem Julka. Podobnie jak dziewczynki – pochodzi z Warszawy i spędza wakacje w Olszynach. Marian jest chłopcem wyjątkowo dojrzałym jak na swój wiek, zawsze stara się zachowywać odpowiedzialnie i uczciwie. Chętnie pomaga swojej babci. Często bierze na siebie odpowiedzialność za szalone pomysły przyjaciół. Posiada silnie zakorzenione zasady moralne i zawsze postępuje zgodnie z nimi. Jest poważny i zrównoważony, zawsze stara się zachowywać jak mężczyzna. Jest postacią budzącą zaufanie i sympatię.

Julek Miller to najmłodszy z grona przyjaciół, jest też kuzynem Mariana. Jego młody wiek przejawia się przede wszystkim w jego nieustającej chęci przeżywania przygód. Za wszelką cenę chce zatrzymać Zenka na wyspie: nie rozumie problemów chłopca i traktuje go niemalże jak przybysza z bajki, którego zadaniem jest bawić i emocjonować całą resztę. Starszy chłopiec imponuje mu swoją samodzielnością. Julek jest dość impulsywny i często działa nierozsądnie. Charakteryzuje go jednak także wielka lojalność i prostoduszność.

Podobne wypracowania do Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - bohaterowie drugoplanowi. Charakterystyka Pestki, Mariana, Julka