Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nie szata zdobi człowieka - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, iż nie szata zdobi człowieka, ponieważ człowiek posiada wewnętrzną, niepowtarzalną wartość. W swojej pracy postaram się udowodnić moją tezę i poprzeć ją odpowiednimi argumentami. 

W powiedzeniu „ nie szata zdobi człowieka” należy rozumieć ową „ szatę” nie tylko jako ubiór, ale także wygląd zewnętrzny. Wtedy będzie możliwa całościowa i dogłębna analiza. Każdy z nas obdarzony został nieprzeciętnym charakterem oraz indywidualną osobowością. Posiadamy odmienne zainteresowania, mamy różne marzenia i plany. Wszystko, co jest w nas piękne- znajduje się w naszym wnętrzu. To ono określa nas jako ludzi, definiuje istotę bycia człowiekiem. Nie ważne jak jesteśmy ubrani, czy mamy najmodniejsze dodatki, czy znamy się na kanonach mody. Ładna i droga marynarka nie uczyni z nas dobrych ludzi, a piękna i gładka twarz nie ma nic wspólnego z wewnętrznymi wartościami. Myślę, że jest to sprawa najistotniejsza, nie wolno oceniać ludzi poprzez pryzmat zewnętrzności i prezencji, człowieka należy poznać, zagłębić się w jego duszę i osobowość. Każdego dnia na ulicy mijamy tysiące ludzi. Niektórzy z nich są zadbani i piękni, inni zaś wyglądają skromnie i pospolicie. Nie wiemy jednak, z jakich powodów. Może są chorzy, biedni,...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania