Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Władca Pierścieni” - charakterystyka Froda Bagginsa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Frodo Baggins jest głównym bohaterem sagi J. R. R. Tolkiena znanej pod wspólnym tytułem „Władcy pierścieni”. Został usynowiony przez Bilbo Bagginsa, który w „Hobbicie” stanowiącym pewnego rodzaju prolog dla najważniejszych wydarzeń w Śródziemiu, uczestniczył w wyprawie po skarby zagarnięte przez smoka Smauga, czarodziej Gandalf uznał go bowiem za bardzo zręcznego włamywacza. Bilbo przywiózł z tej wyprawy magiczny Pierścień, który sprawiał, że osoba mająca go na palcu była niewidoczna dla innych. Zostawił go swemu bratankowi w charakterze pamiątki wyruszając na kolejną wyprawę.

Po odejściu wuja Frodo mieszkał samotnie w jego domu w Bag End. W 3018 roku Trzeciej Ery postanowił sprzedać majątek i przeprowadzić się do Ustroni w Bucklandzie, jednak po pierwszym dniu spędzonym w nowym domu wyruszył na wyprawę do Rivendell w towarzystwie przyjaciół: Sama, Pippina i Merry’ego. Tam wziął udział w Naradzie, w czasie której mianowano go najważniejszym członkiem Drużyny Pierścienia, czyli jego Powiernikiem, co dawało mu zwierzchność nad mocą wszystkich innych pierścieni pozostających w rękach przedstawicieli rozmaitych ras zamieszkujących Śródziemie. W związku z pełnieniem tej funkcji misją...

Podobne wypracowania