Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stanisław Lem „Bajki robotów” - opracowanie

Stanisław Lem, Bajki robotów,opracowanie, literatura współczesna

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stanisław Lem jest jednym z najwybitniejszych twórców literatury fantastycznonaukowej. Napisane przez niego w 1964 roku „Bajki robotów” ugruntowały jego sławę na tym obszarze twórczym. „Bajki robotów” to doskonały zbiór groteskowych utworów pisanych z punktu widzenia robota. Ich akcja zawsze rozgrywa się w dalekiej, nieokreślonej dokładnie przyszłości, w przestrzeni kosmicznej, na jednej z wymyślonych przez pisarza planecie. Bohaterami są potwory, cybernetyczne maszyny, inteligentne roboty czy niemal niezniszczalni rycerze. W skład zbioru wchodzi piętnaście bajek o różnej tematyce, które łączy motyw nowoczesnej, kosmicznej cywilizacji zdominowanej przez mechaniczne stworzenia – rezultat ludzkich działań. Pomysłowość Lema w zakresie tworzenia nowych, fascynujących światów jest olbrzymia, a różnorodność problematyki poszczególnych bajek – bardzo rozległa.

Na przykład utwór pod tytułem „Trzej elektrycerze” to przedziwna opowieść o krystalicznej planecie Kryonidów, którą chcieli podbić różni śmiałkowie. Po nieudanych próbach dokonania tego przez rycerzy Mosiężnego i Żelaznego, kolej przyszła na rycerza Kwarcowego....

Podobne wypracowania