Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Krystyna Siesicka „Zapałka na zakręcie” - charakterystyka Marcina

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marcin to główny bohater książki pt: „Zapałka n zakręcie” Krystyny Siesickiej. Postać tę poznajemy dwutorowo – z relacji jego dziewczyny Mady oraz na podstawie tego, co sam mówi i myśli o sobie. Początkowo możemy poznać tylko sposób, w jaki Marcin jest odbierany przez otoczenie. Marcin ma 19 lat. Na stałe mieszka w Warszawie. Pochodzi z zamożnej rodziny, jego tato pracuje za granicą. Marcin jest przystojnym, dobrze ubranym chłopcem. Jest wysoki, ma ciemną cerę i czarne włosy.

Gdy po raz pierwszy przybywa na wakacje do Osady, zastaje tam zżytą już ze sobą grupę młodych ludzi. Początkowo trzyma się na uboczu i niechętnie reaguje na próby nawiązania bliższej znajomości. Wydaje się, że jest typem samotnika. Przez otoczenie odbierany jest jako zarozumiały dziwak. Mimo ze stroni od towarzystwa przyciąga uwagę Mady, która w Osadzie spędza już swoje szóste wakacje. Mada okazuje się jedyną osobą w Osadzie, której Marcin pozwala się do siebie zbliżyć. Dalej patrzymy na Marcina oczami dziewczyny. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, ale Marcin pozostaje bardzo skryty. Mada czuje, że chłopak coś ukrywa, zresztą po Osadzie krążą różne plotki, np. o jego niezdanej maturze. Rzeczywiście miniony rok szkolny nie był...

Podobne wypracowania