Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia” - charakterystyka Orcia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Orcio jest jednym z bohaterów dramatu „Nie-Boska komedia” autorstwa Zygmunta Krasińskiego. Poeta stworzył jego postać jako opozycję do drugiego bohatera dramatu – hrabiego Henryka.
Orcio był synem hrabiego Henryka i Marii. Miał on bardzo nieszczęśliwe dzieciństwo, ponieważ jak niczego innego brakowało mu miłości i zainteresowania ze strony ojca. Natomiast miał on bardzo dobry kontakt ze swoja matką, którą kochał niezmiernie. Tym bardziej ciężko było mu patrzeć na jej olbrzymie cierpienie, którego sprawca był Henryk oraz na jej późniejszą śmierć, która wywołała w nim olbrzymie cierpienie.

Nie przypomina on swoich rówieśników. Jest dzieckiem dojrzalszym niż inni w jego wieku. Jednak sprawia wrażenie wiecznie smutnego i zamyślonego. Jest bardzo uduchowiony. Podczas snu prowadzi on rozmowy ze swą zmarłą matką, która opiekuje się nim, pilnuje by nic złego mu się nie przydarzyło.

Niestety, po pewnym czasie traci on wzrok, ale jednocześnie zaczyna widzieć więcej oczyma swej duszy. Jak sam mówi:
"Kiedy spuszczę powieki, więcej widzę niż z otwartymi oczyma".

Tak samo jak jego ojciec jest on poetą. Jednak nie został on nim z własnej woli. Ten dar został wymodlony przez jego...

Podobne wypracowania