Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Spotkanie z kosmitą - opowiadanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nie od razu zorientowałam się, że mam do czynienia z przybyszem z innej planety, na pozór wyglądał zupełnie zwyczajnie, choć patrzył na mnie tak, jakby doskonale wiedział, co do niego mówię. Pewnie dlatego specjalnie się nie zdziwiłam, kiedy odezwał się ludzkim głosem. Ogromny kocur wygrzewający się pod naszymi oknami, raczył zareagować na moją obecność. Widywałam go od kilku miesięcy, nie wiadomo skąd się wziął. Zdawałoby się zwykły kot przybłęda. Przynajmniej do chwili, kiedy się pierwszy raz odezwał.

Nazwałam go Mruczkiem, bo tak się na Ziemi najczęściej określa koty, a jego prawdziwe imię było zupełnie nie do powtórzenia w ludzkim języku. Przez wiele miesięcy siadywał pod naszym oknem, słuchając rozmów, jakie prowadziliśmy, nieświadomi tego milczącego świadka. Uczył się naszego języka i zwyczajów, a jednocześnie z lubością wygrzewał się na słońcu. Nie zamierzał zdradzać, że nie jest zwykłym kotem, bo obawiał się naszej reakcji, a także tego, że nie będziemy się zachowywać naturalnie i nie dowie się prawdy o naszej planecie, a to było jego głównym celem pobytu na Ziemi. Jednak nasze zachowanie okazało się tak dziwaczne, że obawiał się, że nigdy go nie pojmie, jeśli nie zapyta o jego przyczyny.

Dlatego wykorzystał kiedyś...

Podobne wypracowania