Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha” - charakterystyka Pawła Nowackiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Paweł Nowacki to jeden z głównych bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz pod tytułem „Kłamczucha”. Pochodzi z bogatej rodziny mieszkającej w Poznaniu. Wychował się jako syn dyrektorki. Z tym miastem związał się na stałe - tu podjął naukę na studiach na kierunku poligrafii.

Po raz pierwszy poznajemy go, gdy odwiedza plażę w Łebie - rodzinnym mieście Anielki Kowalik, głównej bohaterki utworu. Tutaj spędził dwa tygodnie ze względu na swój stan zdrowia - przebył zapalenie płuc. „Nonszalancko pyknęły drzwiczki i z samochodu wysunął się wysoki złotowłosy chłopak o szafirowych oczach. Ubrany był w czerwone bermudy i biały sweter, miał rzymski profil i był piękny jak Apollo. Kręcąc na palcu kółko z kluczykami podszedł leniwie do kutra „Łe-12” i z odcieniem ciekawości począł przyglądać się scenie na pokładzie”.

Pawełek to chłopak wytworny w każdym calu. Umie zachować się w każdej sytuacji, bo jest dobrze wychowany, ma dobre serce, jest miły i towarzyski. Nikomu nie odmówi udzielenia pomocy i może właśnie w tym jest jego główna wada. Pawełek nie potrafi odmówić nikomu - nawet dziewczynie, dlatego często musi tłumaczyć i wpada w najróżniejsze kłopoty i problemy.

Bohater...

Podobne wypracowania