Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Słabość, bunt, tchórzostwo czy odwaga? Refleksja na temat samobójstwa Wertera („Cierpienia młodego Wertera”)

Tragiczna historia miłości przedstawiona w powieści Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Wertera” jest opisem życiowej drogi bohatera, wiodącej od pięknego uczucia, aż do samobójstwa.

O początkach rozwoju i dramatycznym końcu miłości Wertera do Lotty dowiadujemy się z jego listów do przyjaciela – Wilhelma. Bohater przyjeżdża do małego miasteczka, chcąc zaznać trochę spokoju i szczęścia. W jednym w listów opisuje przyjacielowi sposób, w jaki poznał piękną Lottę, córkę komisarza. Zachwyca się jej urodą, kształtną sylwetką oraz poświęceniem dla rodziny. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jak się potem okazuje, młodych ludzi łączy wiele wspólnych zainteresowań: miłość do literatury, tańca, muzyki. Werter wiedział, że Lotta ma narzeczonego, ale póki nie było go przy niej, miał nadzieję na rozkochanie w sobie Lotty. Bohater był częstym gościem w jej domu. Spędzali czas na wspólnych spacerach i długich rozmowach. Lotta i Werter szybko się do siebie zbliżyli. Uwielbiali swoje towarzystwo. Byli bratnimi duszami. Werter był zauroczony inteligencją, wrażliwością i umiejętnościami dziewczyny. W przypływie natchnienia, namalował jej portret, który miał dla niego świętą wartość. Po powrocie...

Podobne wypracowania