Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hoppe - charakterystyka. Leon Kruczkowski „Niemcy”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hoppe to żandarm, którego poznajemy w pierwszym akcie dramatu „Niemcy” Leona Kruczkowskiego. Sprawuje urząd w okupowanej Polsce. Z pozoru wydaje się być dobrym i wrażliwym człowiekiem, który pracę traktuje jako konieczność. Ma trójkę dzieci, które bardzo kocha.

Poznajemy go w momencie rozmowy z Schultzem. Dowiadujemy się z niej, iż Hoppe nie jest tak pozbawionym uczuć reżimowcem, jak jego rozmówca. W pewnym stopniu zło go jeszcze bulwersuje. Nie pochwala wojny, dlatego nie wyraża chęci do zabijania. Hoppe właśnie wybiera się na urlop do domu i cieszy się, że chociaż na chwilę może oddalić się od życia, które wymusza na nim popełnianie zbrodni na ludziach.

Hoppe tuż przed wyjazdem, musi podjąć decyzję w sprawie żydowskiego dziecka, które przed nim postawiono. Ocalić je czy zabić? W tym momencie odezwały się w nim uczucia ojcowskie, które zabraniały mu zrobić krzywdę temu dziecku. Gestem, który świadczy o słabości do tej młodej istoty jest podarowanie mu jabłka. Hoppe wiedział, że będzie mu trudno postanowić cokolwiek. Z chęcią ocaliłby dziecko. Dostrzega to Juryś, który mówi: „Dzieci ma, psiakrew! Serce go boli, bo ma dzieci, ale musi, bo ma dzieci”. Z drugiej jednak...

Podobne wypracowania