Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

George Orwell „Folwark zwierzęcy” - charakterystyka porównawcza Snowballa i Napoleona

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Snowball oraz Napoleon to jedni z głównych bohaterów utworu George’a Orwella - „Folwarku zwierzęcego”. Są to młode samce knurów, które hodowano na sprzedaż. Po śmierci Majora to oni stają na czele zwierząt z dworku pana Jonesa.

Jak pisze autor: „Napoleon był sporym knurem rasy Berkshire o dzikim wyglądzie, jedynym z tej rasy na folwarku; choć nie był zeń najlepszy mówca, znano go z tego, że potrafi postawić na swoim. Snowball był bardziej ruchliwy, bardziej wygadany i bystrzejszy, jednak nie posiadał, jak sądzono, tak silnego charakteru, jak tamten”. Zarówno Snowball jak i Napoleon przygotowują grunt pod powstanie mające niedługo wybuchnąć w „Folwarku dworskim”.

Obie te świnie są niezwykle do siebie podobne, szczególnie pod względem charakteru. Są bardzo sprytni, przebiegli, lubią, gdy inni liczą się z ich zdaniem. Dlatego też nie mogą znaleźć ze sobą wspólnego języka. Często się kłócą, a źródłem ich kłótni nie są przekonania, czy poglądy, ale chęć przypodobania się „publiczności”, uzyskanie poklasku oraz poparcia. Gdy jeden z nich ma dobry pomysł, drugi zaraz protestuje, twierdząc, że to durne mrzonki. Nie potrafią dojść do porozumienia....

Podobne wypracowania