Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

F.H. Burnett „Tajemniczy ogród” - opowiadanie o wybranym wydarzeniu z lektury

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Znowu nie mogła spać. Nie zastanawiała się dlaczego. Leżała na łóżku i znowu z oddali słyszała ten niewyraźny płacz. To dziwny dom, ale z pewnością nie ma tutaj duchów, pomyślała, próbując przekonać samą siebie. Przecież duchy nie istnieją, dodała po chwili odwagi. Wstała, sama nie wiedząc, co robi. Zabrała ze sobą świeczkę aby widzieć cokolwiek we wszechogarniającej ją ciemności.

Szła przed siebie niepewnym krokiem. Niepokojące odgłosy płaczu przyciągały ją w sposób hipnotyczny. Czuła się tak, jak gdyby była w jakimś dziwnym transie. Nogi same parły naprzód. Nie wiedziała, co o tym wszystkim sądzić. Nocą ten sam dom wyglądał stukrotnie bardziej przerażająco. Przestrzeń wypełniał ciemny jak smoła mrok. Nikogo w tej jego części nie było - nawet śladu po żywej duszy. Tylko ten płacz przypominający wycie wiatru. Jednak dzisiejszej nocy na zewnątrz było spokojnie, bezwietrznie. To z pewnością musiał być płacz.

Mary pokonała długi, wąski korytarz. Podążanie za tym niezwykłym dźwiękiem było tak nierealne, że nieraz musiała wytężać słuch, aby mieć pewność, że ów płacz nie jest wytworem jej wyobraźni. Postąpiła kilka kroków naprzód i zatrzymała się, sprawdzając skąd dochodzi zawodzenie. Skręciła w lewo. Nie była jeszcze...

Podobne wypracowania