Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkien - opis postaci - My, hobbici, wyglądamy tak...

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jak wyglądamy? Zwyczajnie, normalnie, po prostu jak hobbici. Od wieków nasz wygląd jest taki sam, nie dziwi krasnoludów ani olbrzymów. Tylko ludzie zwracają uwagę na różnice, zawsze przyjmując swój punkt widzenia, jakby tylko ich wygląd był normalny, oczywisty, prawidłowy, a wszystko inne, wszystko co do nich niepodobne było dziwne. No więc specjalnie dla was, opowiem jak wyglądamy, a dokładniej czym różnimy się od ludzi, bo przecież tylko to was interesuje.

Ludzie mówią na nas czasem „niziołki”, co ma się odnosić do naszego wzrostu, który w ich uznaniu jest niewielki. Prawda, przy olbrzymach jesteśmy malutcy, ale przy olbrzymach ludzie też nie wyglądają imponująco. Fakt, że krasnoludy też nas przewyższają wzrostem, ale niewiele, z resztą oni wcale nie są tacy mali, jak zwykło się uważać, a do tego na ogół są barczyści i krępi, co u nas jest rzadkością. Krasnoludy są raczej ciężkie, podczas gdy my hobbici jesteśmy zwinni i szybcy. Choć nie lubimy się spieszyć, życie jest zbyt piękne, by marnować je na pośpiech, który i tak niczego nie daje poza niedbałością i nieuwagą. Oczywiście są sytuacje, w których trzeba szybciutko zniknąć z pola widzenia, najczęściej jest to pole widzenia olbrzyma,...

Podobne wypracowania