Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Gabriel Garcia Marquez - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjście na świat późniejszego noblisty oraz bez wątpienia najsłynniejszego pisarza kolumbijskiego poprzedzają burzliwe losy miłości jego rodziców. Ze względu na gorsze pochodzenie społeczne narzeczonego (Gabriel Eligio García) i mało poważany zawód telegrafisty, ojciec Luisy Santiago Márquez Iguarán, znany zresztą działacz polityczny oraz weteran wojny cywilnej między Panamą a Kolumbią (tzw. wojna tysiąca dni) nie wyrażał bowiem zgody na zawarcie małżeństwa młodej pary. Jednakże mimo początkowej niechęci, to właśnie rodzice Luisy zajmują się wychowaniem młodego Gabriela, gdy małżonkowie wyprowadzają się z miasta w poszukiwaniu lepszych perspektyw życia.

Tymczasem lata spędzone z dziadkami odbijają się niezatartym piętnem w twórczości pisarza. Dom przodków przesiąknięty był bowiem nie tylko ludowymi historiami pełnymi zjaw, duchów oraz cudów, ale także licznymi amuletami mającymi przynieść szczęście oraz innymi praktykami magicznymi, jakie według przekonań przesądnej babki pisarza, były nieodzownymi elementami życia codziennego. W 1936 r. umiera ojciec Luisy i wraz z oślepłą już babką Tranquiliną Gabriel przeprowadza się do rodziców mieszkających w Sucre. Tam, powszechnie uznawany za nieśmiałego,...

Podobne wypracowania