Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Samuel Huntington - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Samuel Huntington to żyjący w XX wieku amerykański politolog oraz filozof, twórca teorii cywilizacji. Urodził się w 1927 r. w Nowym Jorku, zmarł w 2008 r. na wyspie Martha’s Vineyard w stanie Massachusetts.

Samuel Huntington w wieku osiemnastu lat ukończył z wyróżnieniem uniwersytet Yale. Odbył służbę wojskową w Armii Amerykańskiej. Magistra zdobył na uniwersytecie w Chicago, natomiast przewód doktorski z sukcesem zamknął na uniwersytecie w Harvardzie. Następnie rozpoczął na tej uczelni pracę jako wykładowca, od 1950 r. był członkiem wydziału polityki rządowej. Od 1959 r. przez trzy lata sprawował funkcję profesora pomocniczego z zakresu polityki rządowej na uniwersytecie w Kolumbii, jednocześnie piastując stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Studiów nad Wojnami i Pokojem. Był również prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz dyrektorem Centrum Spraw Międzynarodowych uniwersytetu Harvardzkiego. Prowadził także konsultacje dla Departamentu Stanu. Koordynował planowanie bezpieczeństwa w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych w okresie prezydentury J. Cartera. Zyskał ogromne uznanie na arenie naukowej, aczkolwiek pomimo dwukrotnej nominacji nie został członkiem Narodowej Akademii Nauk.

Wraz...

Podobne wypracowania