Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Oswald Spengler - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oswald Spengler to niemiecki filozof kultury i historii, który zasłynął poprzez wykreowanie teorii ośmiu cywilizacji. Ponadto propagował stwierdzenie, iż kultura i cywilizacja nie mogą współistnieć, w momencie rozwoju ekonomicznego państwa następuje jednocześnie jego upadek kulturowy i etyczny.

Oswald Spengler, urodził się w 1880 r. w Blackenburgu, zmarł w 1936 r. w Monachium. Wywodził się z rodziny konserwatywnej, miał czworo rodzeństwa. Jego ojciec, technik górnictwa, był także pracownikiem poczty. Atmosfera domu rodzinnego sprawiła, iż młody Spengler skupił się na nauce oraz z zamiłowaniem zgłębiał biografie wielkich przedstawicieli kultury. Nigdy nie cieszył się wyśmienitym zdrowiem, uciążliwe ataki migreny oraz depresja miały znaczny wpływ na filozofa.

Uczęszczał do liceum, gdzie zdobył wykształcenie klasyczne, skupiał się na nauce greki, łaciny, matematyki oraz nauk przyrodniczych. Ponadto poszerzał swoje zainteresowania z zakresu sztuki, pogłębiając swe umiejętności w dziedzinie poezji, dramatu oraz muzyki. Po śmierci ojca, Spengler podjął naukę na kilku uniwersytetach (w Monachium, Berlinie oraz Halle), uczęszczał na wykłady z historii, filozofii, matematyki, literatury i muzyki. Otworzył przewód doktorski, ale jego praca dotycząca...

Podobne wypracowania